Za lyžovačkou do Dolní Moravy

110 dní v roce tady sněží a skoro půl roku teplota nevystoupá nad nulu. Dolní Morava a dva lyžařské areály, které se v ní nacházejí jsou ideálním místem pro strávení dne na lyžích. Na svah se tady může vydat úplná začátečník, ale i větrem ošlehaný poloprofesionál. V horní části sjezdovky na Sněžníku je prý nejprudší sjezd v České republice a na svahu můžete potkat i trénující reprezentanty ČR.

Kudy k cíli? 

Z Malé Moravy je to do té Dolní, co by kamenem dohodil. Autem jste tam za pár minutek a odbočka po pravé straně k obci a k areálu je z hlavní silnice mezi Hanušovicemi a Králíky dobře značená. Zaparkovat se může přímo pod sjezdovkami.

Zajímavosti, rady a praktické informace na cestu

V Dolní Moravě fungují dva lyžařské areály a 5 vleků. Okolí můžete poznávat i z několika desítek kilometrů upravených běžkařských tratí. Oba areály uměle zasněžují a lyžuje se tady díky osvětlení i večer.
Větší z areálů je SKI Sněžník na severozápadním svahu hory Slamník. Právě tady si můžete zařádit na nejprudším úseku sjezdovky v republice – stačí vyjet jedním ze čtyř vleků do vrcholové části sjezdovky „A“ a spustit se dolů.
Do úprav areálu na Sněžníku jsou každý rok vkládány nemalé finanční prostředky, a tak se pomalu posouvá mezi špičková lyžařská střediska u nás. Potkat tu můžete i české reprezentanty ve sjezdovém lyžování, kteří se tu často připravují.
Zatímco horní část „Áčka“ je pro vyznavače rychlé jízdy a zkušené lyžaře, ve spodní části sjezdovky „B“ je naopak zase spousta místa pro ty, kteří se na lyžích teprve učí. Celkem tu můžete na sjezdových lyžích zdolat 2300 metrů svahu.
Zdržovat vás určitě nebudou fronty u vleků, lyžařů tady zatím není tolik, aby přepravní kapacita vleků nestíhala. Za celodenní permanentku dospělý zaplatí 420 korun, dítě o šedesát korun méně.
K areálu SKI Větrný vrch se můžete nechat dopravit skibusem, který tady jezdí. Pobyt můžete zahájit posezením ve stylové hospůdce pod kopcem. Na Větrný vrch zajeďte, pokud jezdíte na snowboardu. Mají tady umělé překážky i slalomovou trať se 140 metry převýšení. Svah je dlouhý jen 500 metrů, takže to není na žádné velké lyžování. Odpoledne s rodinou a dětmi si tu ale určitě užijete.
V dostupné vzdálenosti od Malé Moravy jsou i další lyžařská střediska. Vyrazit za lyžovačkou můžete třeba do: Čeňkovic (7 sjezdovek, 65 km běžkařských tratí), Českých Petrovic, polského střediska Czarna Góra (9 km sjezdovek). Trochu dál, ale pořád v únosné vzdálenosti pak jsou střediska ve Starém Městě pod Sněžníkem nebo jesenické resorty Ovčárna, Karlov, Ramzová a Červenohorské sedlo. 

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Ski areál Kouty – nejlepší lyžovačka na Moravě

Ski areál kouty je nejnovější a zároveň i nejmodernější lyžařský areál na Moravě. Slavnostní otevření ski areálu proběhlo 18. prosince 2010 a byla to událost pro všechny milovníky lyží a snowboardu.

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E