Procházka do okolí Podlesí

Neporušená příroda Jeseníků a čistý vzduch, který můžete zhluboka nasát do plic – to jsou hlavní argumenty pro pěší túru v okolí osady Podlesí, která je součástí obce Malá Morava od 50. let. A jelikož má mít správný výlet vždycky nějaký cíl, vystoupejte k Severomoravské chatě. Mají tam výbornou domácí kuchyni.

Jak dlouho a jak těžce?

Výšlap na Severomoravskou chatu je ideální výlet na odpoledne. Z náměstíčka v Podlesí až k chatě je to asi 4 kilometry. Celou cestu sice stoupáte a protínáte jednu vrstevnici za druhou, ale není to nic, co by nezvládli i jen trochu odrostlé děti. Cesta tam a zpátky vám i s posezením v restauraci zabere okolo 4 hodin.

Kudy k cíli?

Za svůj start můžete zvolit třeba náměstí v Podlesí. Odtud vede dobře značená modrá turistická stezka až na vrchol Pohořelce, kde stojí i Severomoravská chata. Zpátky můžete jít stejnou cestou – opět po modré dolů do Podlesí, nebo si výlet protáhnout o sestup po zelené na opačnou stranu Pohořelce k rozcestí u sv. Trojice a pokračovat dál po červené přes Křivý Potok. To už ale musíte počítat s tím, že vám výlet zabere podstatnou část dne.

Zajímavosti, rady a praktické informace na cestu

Severomoravská chata (občas se objevuje i pod názvem Severka) leží v hřebenové partii Hanušovické vrchoviny. Pokud vystoupáte až k ní, tak vězte, že zdoláte nadmořskou výšku 850 metrů nad mořem. 
Nejen v zimě se tady můžete zahřát a posilnit čajem, polévkou, nebo jinou dobrotou z vyhlášené kuchyně. Prý tu jídlo chutná jak z maminčiny kuchyně. 
Sportovce potěší, že hned vedle chaty je 500 metrů dlouhý lyžařský svah s vlekem, lenochy zase to, že se sem dá dojet i autem. Stačí, když v Malé Moravě odbočíte z hlavní silnice Králíky – Hanušovice na komunikaci, která je označena směrovkou Severomoravská bouda. 

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Hora Matky boží a Svaté schody

Jeden a půl kilometru od Králík na Hoře Matky boží stojí jedno z nejdůležitějších poutních míst v České republice. Ke stejnojmennému klášteru a souboru církevních památek vede prudká cesta více než 300 let starou lipovou alejí. Po náročném výšlapu si můžete odpočinout při prohlídce kostela z 18. století nebo jen tak shlížet na kraj pod vámi a kochat se krajinou na pomezí Hanušovické vrchoviny a Kladska. více

Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E