Ski areál Kouty – nejlepší lyžovačka na Moravě

Ski areál kouty je nejnovější a zároveň i nejmodernější lyžařský areál na Moravě. Slavnostní otevření ski areálu proběhlo 18. prosince 2010 a byla to událost pro všechny milovníky lyží a snowboardu.

Kudy k cíli?

Ski areál Kouty má tu velkou výhodu, že leží na hlavním tahu mezi Šumperkem a Jeseníkem, zhruba v polovině cesty. Pokud se sem za lyžováním vydáte z obce Malá Morava, pak by vám cesta neměla zabrat víc než půl hodinky. Nejrychlejší cestou je se vydat z Hanušovic po silnici číslo 369 směrem na Jeseník a za Oldřichovem neminout odbočku přímo do Koutů. Pokud se vám ale v zimě nechce riskovat cestu po okreskách, můžete se do ski areálu Kouty vydat přes Šumperk nebo Jeseník. Parkovat je možné přímo v areálu a nikdo po vás nebude chtít parkovné.

Zajímavosti, rady a praktické informace na cestu

Na lyžařskou mapu se Ski areál Kouty dostal až v prosinci 2010. Po sedmi letech příprav. Momentálně je areál Kouty největším lyžařským střediskem na Moravě a zároveň jediným místem v Česku, kde vás na vrchol sjezdovky vyveze šestisedačková lanovka. Při její stavbě musel pomáhat vrtulník, cesta vzhůru trvá zhruba sedm minut a je to největší unikum, kterým se Kouty nad Desnou mohou momentálně pochlubit.

Ski areál leží v chráněné krajinné oblasti Jeseníky v nadmořské výšce zhruba 1100 metrů nad mořem – tedy zhruba stejně vysoko jako krkonošská Pec pod Sněžkou. Řezat obloučky tady můžete na čtyřech sjezdovkách. Hřebenovka, ta nejdelší, kterou v areálu Kouty najdete, má bez padesáti metrů délku dva a půl kilometru. Jen o trochu kratší je Medvědí sjezdovka.

Kromě sjezdovek nabízí Ski areál Kouty i snowpark, několik lyžařských škol, restaurací, bufetů, ale i dětský park s pojízdným pásem nebo servisy a půjčovny. Koho sjezdovky omrzí, může vyrazit na běžky. Tras je v okolí ski areálu dost a dost. Navíc nejsou nijak náročné, takže by je měly zvládnout i děti.

Jestli se chystáte Ski areál Kouty navštívit, pak si připravte 630 korun na denní „dospěláckou“ permanentku, 490 korun pokud jste student nebo senior a 340 korun, pokud chcete koupit dětskou kartu.

Permanentka „5ze7“ vyjde ve Ski areálu Kouty dospělého na 2640, studenty a seniory na 1910 a dítě na 1610 korun.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Rozhledna Klepý

Jaké to je koukat do krajiny ze „Střechy Evropy“? Moc pěkné, zvlášť když můžete vystoupat ještě o kousek výš – na dřevěnou rozhlednu, která zdejší krajině sluší. A s označením „Střecha Evropy“ si opravdu neděláme legraci – vždyť vrch Klepý je evropským rozvodím – střechou, ze které stéká voda do tří různých moří...

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E