Zlatý Potok

Krajina v okolí Zlatého Potoka

Místní část Zlatý Potok leží na hranici Pardubického a Olomouckého kraje zhruba 2,5 kilometru od obce Malá Morava. Poprvé se zmínka o obci Zlatý Potok objevuje v historických dokumentech na počátku 17. století, ale obec pravděpodobně vznikla už dříve.

V chráněné oblasti Králický Sněžník na rozhraní Orlických hor a Jeseníků dnes žije jen 7 stálých obyvatel ve dvou staveních – i Zlatý Potok totiž poznamenal poválečný odchod německého obyvatelstva. Dnes zde vyrůstají rekreační objekty – chaty a chalupy, ve kterých tráví lidé z blízkého i vzdáleného okolí svůj volný čas.

Zlatý Potok leží na spojnici mezi Hanušovicemi a Králíky a k oblíbenému lyžařskému středisku v Dolní Moravě jsou to 4 kilometry.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Bobová dráha u Slona v Dolní Moravě

Stačí si sednout, pohodlně se opřít a pak už jen pustit brzdu a nechat si vlasy česat větrem. V sportovním a relaxačním resortu v Dolní Moravě mají jednu z nejdelších bobových drah v Česku. A na rozdíl od jiných zařízení podobného typu funguje celoročně. Takže jízdou na ní můžete klidně zakončit celodenní lyžovačku.

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E