Vlaské

Cestou necestou

Součástí obce Malá Morava je i místní část Vlaské. Původně bylo Vlaské malá samostatná německá dědinka, která administrativně spadala pod nedaleký Vojtíškov. Dnes je na stráních nad řekou Moravou rozeseto pár desítek stavení a turisté, kteří sem zavítají to mají stejně daleko jak do obce Malá Morava, tak do Hanušovic – od obou dělí Vlaské 4 kilometry.

Vlaské vzniklo podle obových pramenů v roce 1590 a jeho obyvatelé se nejčastěji věnovali pěstování lnu. Před druhou světovou válkou žilo ve Vlaském zhruba 250 obyvatel, v roce 2001 už jen 37. Rekreanti, kteří tady obývají chaty a chalupy, mají blízko do lesů i k pstruží líhni. Vlaské se může pochlubit i kulturní památkou – sochou Jana Nepomuckého z roku 1826.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Bobová dráha u Slona v Dolní Moravě

Stačí si sednout, pohodlně se opřít a pak už jen pustit brzdu a nechat si vlasy česat větrem. V sportovním a relaxačním resortu v Dolní Moravě mají jednu z nejdelších bobových drah v Česku. A na rozdíl od jiných zařízení podobného typu funguje celoročně. Takže jízdou na ní můžete klidně zakončit celodenní lyžovačku.

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E