Hanušovická vrchovina

Pohled na Hanušovickou vrchovinu

Hanušovická vrchovina je často označovaná jako „předsíň“ Jeseníků. Leží na západním úpatí pohoří Hrubý Jeseník a hranici tisíce metrů nad mořem přesahuje jen jeden z jejích vrcholů – Jeřáb. Ten je se svými 1003 metry logicky i nejvyšším vrcholem celé oblasti.

Jeho zdolání proto není příliš časově ani fyzicky náročné a o tom, že jste na vrcholu skutečně byli, můžete nechat záznam v pamětní knize, která tu je.

Kam za poznáním v Hanušovické vrchovině?

Hanušovická vrchovina – to ale nejsou jen vrchoviny, pahorkatiny a kotliny, ale i kulturní a historické památky. Pod tuto oblast totiž spadá i Dolní Hedeč s klášterem Hora Matky boží. Významnější poutní místo na Hanušovické vrchovině pravděpodobně nenajdete.

Na Křížové hoře je zase krásná vyhlídka. Pokud vystoupáte až na její vrchol, otevře se před vámi celá Hanušovická vrchovina jako na dlani. V oblasti je i několik přírodních rezervací, můžete se jen tak brouzdat lesy nebo se vydat na túru podél řeky Moravy, která je páteří celé oblasti.

Ze všech stran je Hanušovická vrchovina obklopena dalšími pohořími – ať už jsou to Orlické hory, Králický Sněžník, Hrubý Jeseník nebo Rychlebské hory. Je proto ideální jak pro vyznavače aktivní dovolené, tak i pro ty, kterým vyhovuje absolutní odpočinek a relax.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Rozhledna Klepý

Jaké to je koukat do krajiny ze „Střechy Evropy“? Moc pěkné, zvlášť když můžete vystoupat ještě o kousek výš – na dřevěnou rozhlednu, která zdejší krajině sluší. A s označením „Střecha Evropy“ si opravdu neděláme legraci – vždyť vrch Klepý je evropským rozvodím – střechou, ze které stéká voda do tří různých moří...

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E