Vysoký Potok

Horská obec Vysoký Potok leží v dolíku mezi zalesněným úpatím masivu Králický Sněžník a severovýchodním svahem Jeřábu. Od místní části Podlesí dělí Vysoký Potok jen dva kilometry, do městečka Králíky je to o šest kilometrů více. Vysoký Potok vznikl pravděpodobně v druhé polovině 16. století, první zmínka v historických pramenech se objevuje ale až v roce 1615.

Vysoký Potok původně spadal pod Krumperky (Podlesí), dnes je součástí obce Malá Morava a ve staveních rozesetých v údolí řeky Moravy žije jen zlomek původních obyvatel. Válná část těch, které zde potkáte, jsou rekreanti, kterým ve Vysokém Potoce patří chata nebo chalupa.

Nad vesnicí stojí kaple Nejsvětější trojice, blízko je to z Vysokého Potoka i do pstruhařství s vyhlášenou rybářskou baštou a v zimě je Vysoký Potok oblíbený mezi běžkaři díky upraveným a značeným tratím v okolí.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Rozhledna Klepý

Jaké to je koukat do krajiny ze „Střechy Evropy“? Moc pěkné, zvlášť když můžete vystoupat ještě o kousek výš – na dřevěnou rozhlednu, která zdejší krajině sluší. A s označením „Střecha Evropy“ si opravdu neděláme legraci – vždyť vrch Klepý je evropským rozvodím – střechou, ze které stéká voda do tří různých moří...

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E