Vysoký Potok

Horská obec Vysoký Potok leží v dolíku mezi zalesněným úpatím masivu Králický Sněžník a severovýchodním svahem Jeřábu. Od místní části Podlesí dělí Vysoký Potok jen dva kilometry, do městečka Králíky je to o šest kilometrů více. Vysoký Potok vznikl pravděpodobně v druhé polovině 16. století, první zmínka v historických pramenech se objevuje ale až v roce 1615.

Vysoký Potok původně spadal pod Krumperky (Podlesí), dnes je součástí obce Malá Morava a ve staveních rozesetých v údolí řeky Moravy žije jen zlomek původních obyvatel. Válná část těch, které zde potkáte, jsou rekreanti, kterým ve Vysokém Potoce patří chata nebo chalupa.

Nad vesnicí stojí kaple Nejsvětější trojice, blízko je to z Vysokého Potoka i do pstruhařství s vyhlášenou rybářskou baštou a v zimě je Vysoký Potok oblíbený mezi běžkaři díky upraveným a značeným tratím v okolí.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Bobová dráha u Slona v Dolní Moravě

Stačí si sednout, pohodlně se opřít a pak už jen pustit brzdu a nechat si vlasy česat větrem. V sportovním a relaxačním resortu v Dolní Moravě mají jednu z nejdelších bobových drah v Česku. A na rozdíl od jiných zařízení podobného typu funguje celoročně. Takže jízdou na ní můžete klidně zakončit celodenní lyžovačku.

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E