Dolní Morava

Title #0

Dolní Morava leží severně od Králík a téměř na dohled Malé Moravě. A buďte si jistí, že pokud zmíníte obec Dolní Morava před milovníkem lyžování, rozzáří se mu oči.

Dolní Morava je horské lyžařské středisko, které leží mezi Jeseníky a Orlickými horami, kousek od úpatí masivu Králického Sněžníku a patří k těm nejlepším nejen na Moravě, ale i v rámci celé republiky. Fungují zde dvě lyžařská střediska, SKI areál Sněžník a SKI areál Větrný vrch, kde je k dispozici 5 vleků, nejprudší černá sjezdovka u nás, ale i cvičné loučky pro ty, kteří se na lyžích teprve učí.

Lyžovačka v Dolní Moravě

Podle dlouhodobých pozorování se na Dolní Moravu 110 dní v roce snáší sněhové vločky a více než 140 dní nevystoupí teplota nad nulu, lyžuje se tady proto minimálně do Velikonoc.

Od severu k jihu je Dolní Morava rozdělená stejnojmennou řekou na českou a moravskou část – historická zemská hranice prý prochází středem koryta. Dolní Morava je díky svému okolí ideální nejen pro aktivní odpočinek na kolech a při pěších túrách, ale i pro pohodovou rodinnou dovolenou.

V menší, či větší vzdálenosti od obce Dolní Morava leží spousta turistických cílů – ať už je to klášter Hora Matky Boží v nedaleké Dolní Hedeči, systém pohraničního opevnění ze 30. let nebo „jen“ Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, která s obcí Dolní Morava přímo sousedí.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Ski areál Kouty – nejlepší lyžovačka na Moravě

Ski areál kouty je nejnovější a zároveň i nejmodernější lyžařský areál na Moravě. Slavnostní otevření ski areálu proběhlo 18. prosince 2010 a byla to událost pro všechny milovníky lyží a snowboardu.

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E