Jeseníky

Pohled na kopce nad chatou Ovčárna

Na dohled obce Malá Morava a tím i chalupy v ní je pohoří Jeseníky – horský útvar, který pokrývá drtivou část východních Sudet a který je zároveň považovaný za nejvýznamnější pohoří na Moravě. Pojem Jeseníky pod sebe sdružuje dvě pohoří – Hrubý Jeseník a Nízký Jeseník – a zároveň je i místem, kam vyráží v každou roční dobu turisté na výlety za poznáním.

V zimě míří hlavně do oblasti Hrubého Jeseníku desítky tisíc vyznavačů lyžování a to nejen kvůli levnějšímu ubytování než v Krkonoších, ale hlavně za nejlepšími sněhovými podmínkami u nás. Jeseníky jsou považovány za střechu Moravy a sníh se na této „střeše“ drží od začátku listopadu často až do poloviny května. V létě se naopak Jeseníky stávají rájem pro cyklisty a pěší turisty. Desítky kilometrů stezek jsou v obležení těch, kteří chtějí poznat krásy jednoho z nejstarších pohoří na našem území.

Hrubý Jeseník je vyšší částí pohoří, Nízký Jeseník je zase rozlehlejší a na rozdíl od Hrubého Jeseníku, který je dominantou Slezska, pokrývá severní část Moravy a do Slezska zasahuje jen minimálně.

Obě dvě pohoří, která známe pod souhrnným označením Jeseníky, jsou z obce Malá Morava snadno dostupná, a proto se stávají častým cílem těch, kteří tu tráví svou dovolenou.

Kontaktujte nás

Telefon:
Jméno a příjmění:
Zpráva:

Tipy na výlet - zobrazit všechny tipy na výlet

Rozhledna Klepý

Jaké to je koukat do krajiny ze „Střechy Evropy“? Moc pěkné, zvlášť když můžete vystoupat ještě o kousek výš – na dřevěnou rozhlednu, která zdejší krajině sluší. A s označením „Střecha Evropy“ si opravdu neděláme legraci – vždyť vrch Klepý je evropským rozvodím – střechou, ze které stéká voda do tří různých moří...

více
Mala Morava
Pohádkový kraj u pramenů Moravy
Telefon: 603 452 291    GPS: 50°4'28.117"N, 16°51'37.805"E